Her kan du vise dine egne kreationer.
Skriv et svar

Armbånd fra manden og mig

tirs 10. mar 2009 23:01

hejsa Så er der igen lidt armbånd fra manden og mig :dance: og ris og ros modtages meget gerne :violin: :whistle:
Billede
Billede
Billede
Billede
Billede
Billede
Billede

Re: Armbånd fra manden og mig

tirs 10. mar 2009 23:34

De er igen bare flotte. I kan bare knytte nogle flotte nogen, og er gode til at sammensætte perler, synes jeg :clap:

Re: Armbånd fra manden og mig

tirs 10. mar 2009 23:53

Sikke en masse fine armbånd!! Er det dig og din mand der laver dem sammen?? Fik jeg aldrig min til :-D

Re: Armbånd fra manden og mig

ons 11. mar 2009 00:03

Tak skal I have ja Camilla min mand er vild med at lave de knyttede og jeg er mere til elastik og wire armbånd og vi hygger os rigtig når han har en fridag :violin: :x- :whistle: :dance:

Re: Armbånd fra manden og mig

ons 11. mar 2009 09:40

rigtig flotte, kan godt lide det nederste - er det en nød i midten ??

Re: Armbånd fra manden og mig

ons 11. mar 2009 10:07

Hold da op hvor er de flotte Lisbeth, jeg syntes også at i er ret gode til at sætte farver sammen. :ymapplause:

Re: Armbånd fra manden og mig

ons 11. mar 2009 11:28

Det ser bare flot ud. Det er altid dejligt når man kan finde en hobby hvor begge kan lide at deltage. For så hved han jo også at nogen gange kan man bar ikke lige leve uden den der perle man har set. :whistle:
:)- :)- :)- :)-

Re: Armbånd fra manden og mig

ons 11. mar 2009 12:33

ja det er en nød men jeg kan ikke huske hvad den hedder :?: ja og han kan godt forstå mit perlemani =)) :)) :whistle:

Re: Armbånd fra manden og mig

ons 11. mar 2009 20:56

Lisbeth, Jeg mener at jeg har spurgt dig om, hvilken knyttesnor du bruger, men nu kan jeg selvfølgelig ikke huske det, eller finde der hvor du svarer, så jeg håber du bærer over med mig :ymblushing: :p
Kan det passe at det er polyester? Hvor tykt er det, du bruger som midtersnoren. Og vil du fortælle hvor du køber det?
Jeg ville nemlig gerne prøve det. Jeg har set det hos Irene From, og jeg lå et par ting i indkøbskurven, men så kom jeg til fragten, og jeg vil skisme ikke give 75,- kr :-o for at få sendt for 50,- kr. Selve snøren kostede 20,- for 3 stk, så det var såmænd ikke så galt. /:)

Re: Armbånd fra manden og mig

ons 11. mar 2009 22:25

Lene jeg bruger altid 1mm til midtersnor og så har jeg købt polyester 1.2mm til at knytte med og det har jeg købt hos smykkebixen i Maribo og du kan se det på deres hj.side og hos Mazy hor jeg købt knyttesnor 1.5mm for jeg syntes at 2mm er lidt for tykt men engang imellem bruger jeg vokset bomuld til at knytte med men det er lidt stift.Jeg har også købt wire betrukket med stof det ryger lige igennem perlerne og det har de også hos smykkebixen :clap: :dance: :-D og da vi sidst i Maribo havde hun tilbud på knyttesnor hvis man købte 5 bundter men du kan ringe og spørge hende tlf 54757220 men jeg syntes at From er alt for dyr
Skriv et svar