


Synes stenen er helt fantastisk, og ved mor elsker grønt...




Hun havde jo ønsket sig et steampunk smykke, så det har jeg lavet. Det sidste billed er af bagsiden...




Det sidste her er ikke til julegave, det er bare til butikken
Redaktør: rumlebumle











Købte du ikke også nogle vinger og en billelisbeth skrev:Hold op hvor de lækre og det Steampunkt smykke gad jeg godt eje![]()
![]()
skal du lave flere af dem
og jeg sladre ikke
Jo det gjorde jeg, menDer er ikke hul i, og jeg har ikke helt fundet ud af hvordan jeg skal bruge dem endnu... Tror da helt sikkert jeg skal lave mere med det...lisbeth skrev:Købte du ikke også nogle vinger og en billelisbeth skrev:Hold op hvor de lækre og det Steampunkt smykke gad jeg godt eje![]()
![]()
skal du lave flere af dem
og jeg sladre ikke
men det er måske til et andet smykke
Nej det er lidt specielt... Det er en bestemt fantasy genre det høre til, så det er lidt indforstået...Havfruen skrev:det ur som er gådet i stykker er ikke lige mig men smag og behag er jo også meget forskelige ellers er det fine ting du har lavet og grøn er altid en dejlig farve.
