Ny herinde

Her kan du læse om forummet, og evt. regler, og du kan skrive lidt om dig selv, og hvad dine forventniger til dette forum vil være.

Redaktør: rumlebumle

eila1963
Perle
Perle
Indlæg: 6
Tilmeldt: tirs 9. mar 2010 18:08
Hej allesammen, jeg er ny herinde, fandt først siden i går. Jeg er lige blevet førtidspensionist efter at have arbejdet som bogholder i mange år, det er noget som jeg skal vænne mig til :-\ men det kommer nok med tiden. Jeg er begyndt at lave smykker og har nu lavet en webshop, jeg kan jo ikke beholde det alt sammen selv ;)- det giver mig en god hverdag, da jeg altid lige skal se om der er nogle bestillinger osv. Jeg føler dog at jeg mangler nogle at "snakke" med omkring min nye hobby og jeg tror at jeg vil komme til at bruge dette smykke forum en hel del. Nu har jeg brugt en del tid på at læse de forskellige indlæg, og jeg syntes virkelig at jeg kan fornæmme at der er en god stemning herinde. mvh Eila
rumlebumle
Opal
Opal
Indlæg: 1417
Tilmeldt: søn 14. jun 2009 08:15
Geografisk sted: Virum
Hej Eila

Hjertelig velkommen herind. Jeg er sikker på du bliver rigtig glad for at være her. Her er altid rart og hyggeligt at være, om man får ofte svar på sine spørgsmål ret hurtigt, hvis der er noget man er i tvivl om. Jeg har været inde på din hjemmeside. Det er nogle utrolig lækre smykker du laver.. :clap: :clap:

Nu ved jeg ikke hvor i landet du bor, men vi er ved at arrangere 2 forskellige komsammen arrangementer i Virum ( nord for KBH ) og i Kolding til dem på den anden side.. :D Hvis det er noget for dig at mødes med en flot perleglade tøser, så skal du bare tilmelde dig en af grupperne. Vi andre har ikke set hinanden, kun fåtallige af os, så det er nyt for os allesammen.. :)
Havfruen
Opal
Opal
Indlæg: 1924
Tilmeldt: søn 15. feb 2009 10:57
Kontakt:
hej og velkommen her på vores dejlige forum. Glæder mig til at se hvad du laver. her er vi gode til at hjælpe hianden så du skal bare spørge hvis der er noget. og den eneste regel er at man taler pænt til hianden, dog må man godt drille hvis det er på en sød måde. Så velkommen her hos os.
Kærlig hilsen

:character-ariel:

Jeg er desvære skrive ordblind jeg håber at i kan forstå det jeg skriver ellers må i spørge.
Brugeravatar
lisbeth
Opal
Opal
Indlæg: 2269
Tilmeldt: man 9. feb 2009 01:05
Geografisk sted: falster
Hejsa og velkommen til vores dejlige forum :text-welcomeconfetti: og du skal bare spørge hvis der er noget :doh: for der er altid en der kan hjælpe herinde og jeg var lige inde og se din hj.side og det er meget lækre smykker du laver :-o ;)-
Billede I LOVE CATS
Charlottes
Opal
Opal
Indlæg: 1679
Tilmeldt: søn 16. aug 2009 13:35
Geografisk sted: Amager
Hej Eila og velkommen hertil. :ymhug:

Nu hvor du har tilmeldt dig, så kommer du aldrig til at mangle nogen at snakke perler med. Vi ELSKER at snakke matrialer, hvordan og hvorledes man laver noget plus det er sjovt at følge lidt med i hinandens liv når vi bliver gift, får hvalpe eller er syge. Dette er det bedste forum for det hele. :)-

Jeg synes også du skal tilmelde dig til et af træffene. :)-
Man kan da aldrig få for mange perler. ;-)
Brugeravatar
kunenpige
Perle
Perle
Indlæg: 59
Tilmeldt: ons 10. feb 2010 12:54
Geografisk sted: Køge
Hej Eila,

Også hjertelig velkommen skal lyde fra min side, jeg er selv ganske ny herinde men har allerede draget mange fordele af de skønne perleglade tøser som er her.

Superflot hjemmeside med mange flotte smykker :-D
Mange hilsner
Pia

Prøv at kigge på www.homecooking.dk et godt sted at blive lækkersulten
Lise
Opal
Opal
Indlæg: 1028
Tilmeldt: fre 26. jun 2009 19:27
Geografisk sted: Aalborg
Kontakt:
Også et stort velkommen :ymhug: :ymhug: :ymhug: fra mig.

Ja, her kan du spørge om stort set alt, og alle hjælper hinanden efter bedste evne. Og så elsker vi at se billeder af hinandens smykker.
Smykkehilsener
Lise
http://www.smykkekreationer.dk

Unikke og håndlavede smykker i ædelstene, ferskvandsperler samt sammen med Sterling sølv og forgyldt Sterling sølv.
Brugeravatar
lene
ADMIN
ADMIN
Indlæg: 1224
Tilmeldt: tors 22. jan 2009 13:55
Geografisk sted: Nordjylland
Kontakt:
Hej Eila, og rigtig hjertelig velkommen til dette forum.
Jeg håber at du bliver rigtig glad for at være her. :ymhug:
Mange knus og kreative hilsner

Lene BilledeBillede
Mine madopskrifter
Støt os på Facebook
ild-smykker.dk
Rubin
Rubin
Indlæg: 236
Tilmeldt: man 31. aug 2009 17:02
Geografisk sted: Gilleleje
Kontakt:
Endnu mere velkommen :ymhug: Håber du bliver rigtig glad for at være her ;)-
Mange hilsner
Irene
http://www.ild-smykker.dk
Brugeravatar
Linda
Opal
Opal
Indlæg: 954
Tilmeldt: tirs 10. feb 2009 21:14
Geografisk sted: København N.
Kontakt:
og mere velkommen og flot hjemmeside ;)
Hvis man sniffer perlestøv - bliver man så endnu mere afhængig ??
Besvar