




Og lige et vedhæng, som måske skal laves til en tut, det er nemlig et godt begynder project...

Redaktør: rumlebumle








Det er det nemlig... Synes også jeg sælger mange øreringe, synes bare det er så kedeligt fordi man skal lave det samme to gangeLise Sonne skrev:De er smukke - superlækre, men ved godt hvad du mener med at øreringe er det sidste man går igang med - dog har jeg på det seneste solgt rigtig mange par, så det er vel værd at gøre det en gang imellem
Jeg har forsøgt mig med de simple øreringe, og de sælger bare ikkeLise skrev:Som altid - smukke sager, der kommer fra dig Camilla![]()
![]()
![]()
Og ja - øreringe er heller ikke min favorit, det er sjovere at lave halskæder og vedhæng. Men der hører jo også øreringe til!
Men efter jeg har lavet mit nye design af øreringe, har det hjulpet en hel del på min lyst til at lave øreringe. Jeg er jo til de meget enkle øreringe, når de skal matche en halskæde. Men det er nu også det, jeg sælger mest af.
Når jeg selv skal have smykker, går jeg altid efter et sæt, hvor der både er halskæde og øreringe. Jeg "gider" ikke øreringe, som ikke matcher en halskæde eller et vedhæng - og helst skal der også være fingerringe til.